Karma dietetyczna (light)

Obecnie na rynku dostępne są przeróżne karmy dietetyczne dla psa. Wybierając pożywienie dla swojego pupila, warto jednak zwrócić uwagę na skład, aby nie zrobić psu niepotrzebnej krzywdy. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebne są łatwo przyswajalne witaminy i minerały.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 18 produktów

Karmy dietetyczne dla psów - kiedy warto w nie inwestować?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że karma dietetyczna dla psa powinna mieć zastosowanie tylko wtedy, kiedy zwierzę naprawdę tego potrzebuje. Problemy z nadwagą to główna sytuacja, gdzie karma niskotłuszczowa dla psa znajdzie swoje zastosowanie.

Pamiętaj, aby wraz z podawaniem zbilansowanej karmy zadbać także o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej psa. Dzięki temu ten zrzuci zbędne kilogramy, a także poczuje się lepiej we własnym ciele. W naszym sklepie internetowym znajdziesz karmy light dla psa, które są jednocześnie smakowite i zdrowe.

Karmy odchudzające dla psa - suche czy mokre?

Zarówno suche, jak i mokre, lekkostrawne karmy dla psa są dobrym pomysłem, szczególnie w sytuacjach, kiedy pies ma problemy zdrowotne. Można łączyć ze sobą te dwa rodzaje pokarmu, aby nieco urozmaicić psu dietę. Dzięki temu ten chętniej będzie podchodzić do miski i zjadać niskokaloryczny pokarm.

Co zawierają w składzie karmy odchudzające dla psów?

Karmy odchudzające dla psa, które cieszą się największym uznaniem konsumentów to przede wszystkim te, które zawierają w sobie składniki funkcjonalne, produkty pochodzenia roślinnego, ekstrakty białkowe z roślin, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Duża zawartość mięsa oraz białka to pierwsze składowe, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze pożywienia dla psa. Należy pamiętać, że za stan swojego pupila odpowiada właśnie właściciel, który kontroluje to, co zjada jego zwierzę.

Jak działają dietetyczne karmy dla psów?

Profesjonalne karmy dla psów wspomagają ich metabolizm, ułatwiają poruszanie się, a nawet wspomagają pracę narządów wewnętrznych. Karma dla psów otyłych umożliwia redukcję masy ciała zwierzęcia nawet o kilkanaście procent w ciągu kilkudziesięciu dni. Warto dodać, że żywienie tego typu ma wiele dobroczynnych skutków. Co więcej, jeśli Twój pies ma słabe kości - zdrowa i zbilansowana dieta wspomoże procesy odbudowujące.

Ile kosztują dobre karmy dietetyczne dla psów?

Karmy dietetyczne dla zwierząt są nieco droższe, głównie ze względu na fakt, iż zawierają w swoim składzie wyłącznie naturalne składniki, które wspomagają proces odchudzania zwierzęcia. Jeśli chcesz dla swojego pupila wyłącznie najlepszych produktów żywnościowych, licz się z nieco większym wydatkiem. Budżet na poziomie do 200-300 złotych powinien być wystarczający, aby zaopatrzyć się w pożywienie dietetyczne dla psa.