Alergie pokarmowe

Zarówno człowiek, jak i pies może cierpieć na liczne problemy zdrowotne związane z nietolerancją niektórych składników pokarmowych. Z tego względu karma dla psa z alergiami pokarmowymi może okazać się idealnym wyborem.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:

Karma dla psa z alergią pokarmową - czy warto w nią zainwestować?

Wszelkiego rodzaju zmiany skórne oraz świąd to główne objawy występowania alergii pokarmowych u zwierząt. Jeśli chcesz zabezpieczyć swojego czworonogiego przyjaciela na wypadek takich przykrych objawów, koniecznie zainwestuj w jak najlepszą karmę dla psa. Z alergiami pokarmowymi można walczyć tylko poprzez stosowanie odpowiedniej i zbilansowanej diety, antybiotyków i suplementów.

Karma dla psa z alergią pokarmową - jak ją stosować?

Kuracja w postaci podawania karmy dla psa z alergią pokarmową polega na tym, aby dieta zwierzęcia opierała się tylko na stosowaniu hipoalergicznej karmy opartej na hydrolizacie białkowym. Wysokiej klasy pożywienie, które nie wywołuje reakcji uczuleniowej u psa to takie, które:

  • nie zawiera zbóż,
  • jest bogate w kwasy tłuszczowe omega 3, probiotyki oraz prebiotyki,
  • ma w składzie surowe białka, tłuszcze, włókna surowe oraz liczne witaminy.

Są też pewne wskazania, które determinują konieczność i opłacalność podawania karmy hipoalergicznej psu, a mianowicie:

  • niepożądane reakcje uczuleniowe na podawane dotychczas pożywienie,
  • objawy dermatologiczne wskazujące na uczulenia pokarmowe,
  • częste problemy jelitowo-żołądkowe.

Czy karma dla psa z alergiami pokarmowymi jest droga?

Najlepsze na rynku karmy na alergie pokarmowe dla psów wcale nie muszą rujnować domowego budżetu. W naszym sklepie internetowym kupisz je w naprawdę przystępnych cenach. Na zdrowiu zwierzęcia nigdy nie warto szukać nadmiernych oszczędności, dlatego najlepiej wybierać proste rozwiązania. Zamów u nas najlepszą na rynku karmę hipoalergiczną dla swojego pupila, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji.