Żołądek i trawienie

Karma dla kota z wrażliwym żołądkiem to produkt, który jest niekiedy niezbędny dla zapewnienia zdrowej diety. W przeciwnym razie przykre konsekwencje wrażliwego przewodu pokarmowego będą mocno dawały o sobie znać.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 12 produktów

Wrażliwy żołądek u kota - konieczność odpowiedniej diety

Dlaczego karma dla kota z wrażliwym przewodem pokarmowym może być najlepszym rozwiązaniem? Warto najpierw przyjrzeć się przyczynie, która skłania do wyboru specjalnej diety. Problemy gastryczne pupila mogą być bardzo uciążliwe zarówno dla zwierzęcia, jak i dla jego opiekuna. Wymioty i ciągłe biegunki nie tylko są kłopotliwe dla właściciela, ale przede wszystkim są wyczerpujące dla zwierzęcia.

Warto przy tym pamiętać, że jednorazowa nietolerancja pokarmowa lub kłopoty związane z zakłaczeniem mogą się przytrafić każdemu pupilowi. Ich zwiększona częstotliwość powinna być jednak powodem do niepokoju. Oczywiście w ich przypadku zawsze konieczna jest konsultacja weterynaryjna przeprowadzona choćby po to, by można było ustalić najważniejszą przyczynę zjawiska. Bardzo często kluczowa staje się zmiana diety.

Jaka karma przy wrażliwym przewodzie pokarmowym?

Jaka powinna być dieta zwierzęcia z wrażliwym przewodem pokarmowym? Podstawowym działaniem będzie tu wykluczenie z diety tego składnika, który daje niepożądane efekty. Poza tym zakłada się, że najlepszym rozwiązaniem jest dieta monobiałkowa, która jest rodzajem diety eliminacyjnej. Można ją stosować zarówno w postaci suchej, jak i mokrej - w zależności od upodobań zwierzęcia. Poza tym stosuje się całą gamę karm typu gastrointestinal. Zawierają one prebiotyki, probiotyki, włókno, witaminy, tracone elektrolity itp. potrzebne składniki.

Produkty na animalo.pl - przede wszystkim jakość

Jaką karmę z tej kategorii warto stosować? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, to możliwie szybko zapoznaj się z ofertą animalo.pl. Znajdziesz tu pokarmy produkowane przez cenione firmy, które gwarantują optymalne rozwiązania w zakresie żywienia kotów o wrażliwym układzie pokarmowym. Nie zwlekaj i poznaj naszą ofertę już dzisiaj!