Rekonwalescencja

Jaka powinna być karma przeznaczona dla kota w okresie rekonwalescencji? Istotna jest niewielka objętość pojedynczych kawałków, bogactwo składników, doskonała jakość i wysoka gęstość kaloryczna – to najważniejsze cechy preparatów, które znajdziesz na animalo.pl.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 2 produktów

Rekonwalescencja a właściwy dobór diety

Dlaczego karma dla kota rekonwalescenta jest tak ważna? Warto zacząć od faktu, że stan choroby lub poważny zabieg mogą zacznie obciążać organizm zwierzęcia. Przy tym w okresie pooperacyjnym lub rekonwalescencji kot niekoniecznie będzie miał duży apetyt. W związku z tym powrót do formy może się oddalać w czasie.

Odpowiedni dobór diety dla rekonwalescenta może sprawić, że powróci on do formy o wiele szybciej. Dlaczego? Kluczowa jest receptura takiej karmy. Przede wszystkim taki kot często może zjeść niewiele. Dlatego należy zadbać o to, aby każdy gram karmy zawierał możliwie dużą dawkę witamin, składników potrzebnych dla zdrowia zwierzęcia i przede wszystkim kalorii. Dodatkowo musi być to pokarm o wysokiej smakowitości, aby zmęczony chorobą lub zabiegiem pupil chciał po nią chętnie sięgnąć.

Jaka karma dla kota, by odzyskał siły?

Co jeszcze warto wiedzieć, jeśli chodzi o karmę przeznaczoną dla zwierzęcia w okresie rekonwalescencji? Taki pokarm musi dawać dużą porcję energii w niewielkiej objętości. Dodatkowo nie bez znaczenia jest sam skład. Nierzadko w takim czasie zwierzęciu towarzyszą dodatkowe symptomy osłabienia. Może to skutkować np. problemami ze strony układu pokarmowego. Dlatego bardzo istotne jest to, aby były to karmy łatwe w przyswajaniu przez organizm.

Potrzebujesz wartościowych produktów dla skota w okresie rekonwalescencji? Na animalo.pl znajdziesz asortyment tworzony przez czołowych producentów. Wśród nich są m.in. karmy od Brit i Hill’s. To najwyższa klasa produktów dla rekonwalescentów, które cenione są przez naszych klientów. Z nimi łatwiej będzie zwierzęciu o powrót do doskonałej formy w ekspresowym tempie. Poznaj ofertę animalo.pl już dzisiaj i przekonaj się sam!