Pęcherz moczowy i nerki

Karma dla kota z chorymi nerkami i pęcherzem to produkt, który pozwoli poprawić komfort życia zwierzęcia. Tego typu choroby nie są rzadkością u domowych pupili. Dzięki karmie można łatwiej zadbać o formę podopiecznego.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:

Zdrowie nerek a odpowiednia dieta

Nie jeden właściciel zwierzęcia przekonał się, że karma dla kota z chorymi nerkami będzie koniecznością w przypadku dolegliwości ze strony tego narządu. Zwykle dietoterapia ma bardzo istotne znaczenie - dzieje się tak przy kamicy nerkowej lub częściej niewydolności nerek.

Co zrobić, aby dieta dla kota z chorymi nerkami przynosiła zamierzone efekty? O poprawę stanu tych narządów i formy pupila będzie łatwiej wtedy, gdy zacznie się stosować specjalną karmę. Odpowiednia formuła i dawkowanie produktu sprawiają, że łatwiej będzie o osiągnięcie poprawy stanu zdrowia zwierzęcia. Oczywiście taki pokarm można przygotowywać samemu, ale jest to niezwykle pracochłonne i trudne. W ofercie animalo.pl znajdziesz produkty od najlepszych producentów. Chcesz zadbać o dobro swojego pupila? Poznaj nasz asortyment już dzisiaj!

Karma dla kota, który ma problem z chorym pęcherzem

Jaka powinna być karma dla kota z chorym pęcherzem? Na animalo.pl znajdziesz produkty stworzone według starannie przestrzeganych receptur. Przede wszystkim zawarte w nich składniki nie mogą dodatkowo obciążać nerek. Stąd podstawę żywienia kotów z tego rodzaju problemami stanowią diety niskobiałkowe. Ważne jest także ogólne wzmocnienie organizmu zwierzęcia, stąd w takiej karmie można znaleźć witaminy (zwłaszcza B i C).

Dlaczego właśnie karma spełnia takie ważne funkcje w przypadku zwierząt z chorym pęcherzem? Okazuje się, że odpowiednio dobrana dieta może np. wspomagać rozpuszczenie kamieni nerkowych. To zaś pozwala łatwiej je usunąć. Efektem jest to, że choroba trwa krócej, a powrót do zdrowia następuje szybciej.