Cukrzyca

Jaka powinna być karma dla kota z cukrzycą? W przypadku tej choroby dieta jest kwestią kluczową, a bez niej trudno mówić o dobrych rokowaniach. Na animalo.pl znajdziesz najlepsze produkty dla Twojego kota.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 22 produktów

Karmy dla kotów z cukrzycą. Czemu są tak ważne?

Dlaczego karma dla kota cukrzyka jest tak istotna? Przebieg tej choroby może powodować bardzo przykre konsekwencje u zwierzęcia. Oprócz zagrożenia życia w skrajnych przypadkach może także dojść do spadku wagi kota, a nawet zaniku części masy mięśniowej. Podstawową metodą leczenia będzie w tym przypadku insulinoterapia. Sucha i mokra karma dla kota z cukrzycą również ma duże znaczenie.

Najlepsza sucha karma dla kota z cukrzycą i dobrze dobrany pokarm mokry mogą przyczynić się do ustabilizowania poziomu glukozy we krwi. To zaś ma bardzo korzystny wpływ na przebieg choroby i poprawę komfortu życia zwierzęcia. Oczywiście należy pamiętać o tym, że karma dla kota z cukrzycą musi być stosowana pod nadzorem weterynaryjnym.

Cukrzyca u kota - dieta i właściwa karma

Jaka jest najlepsza karma dla kota z cukrzycą? Przede wszystkim taki produkt musi być w pełni bezpieczny Właśnie takie karmy posiadamy na animalo.pl. Dodatkowo najlepsza karma dla kotów z cukrzycą to oczywiście taka, która ma niską zawartość cukrów prostych i tłuszczy, co umożliwia prawidłową kontrolę glikemii poposiłkowej.

Warto pamiętać, że stosowanie takiego produktu pozwala na kontrolę masy ciała zwierzęcia. Nagła utrata wagi nie będzie już problemem. Wszystko dzięki właściwie dobranej ilości włókna pokarmowego. To zaś sprawia, że cukrzyca nie musi być dla zwierzęcia wyrokiem. Odpowiednia terapia i przestrzeganie diety sprawiają, że może ono żyć w komforcie przez długi czas. Jeszcze raz warto więc zwrócić uwagę na dobór karmy. Z ofertą animalo.pl będzie on o wiele łatwiejszy.