Alergie pokarmowe

Karma dla kota z alergią pokarmową to produkt, który może znacznie poprawić komfort życia zwierzęcia. Warto zwrócić uwagę na to, że pomaga nie tylko w eliminacji przykrych skutków alergii, ale także jej diagnostyce.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 15 produktów

Czy warto skorzystać z karmy dla kota alergika?

Alergia pokarmowa jest jedną z dolegliwości występujących u zwierząt. Sucha lub mokra karma dla kota z alergią pokarmową jest bardzo ważna w łagodzeniu skutków choroby. Jest również pomocna w tzw. diecie eliminacyjnej - dieta taka jest oparta na karmie mającej w składzie hydrolizat białkowy lub tylko jedno źródło białka, co pozwala na stwierdzenie, czy u zwierzęcia alergia pokarmowa występuje. Warto przy tym pamiętać, że alergia może mieć wiele negatywnych skutków, takich jak różnego rodzaju zmiany skórne (łysienie, łupież) i objawy ze strony układu pokarmowego.

Dobrej jakości karma dla kota z alergią jest więc produktem bardzo potrzebnym. Warto zaznaczyć, że składnikiem uczulającym są białka, a w szczególności białka kurze. Niekiedy jednak winne są inne składniki i stąd potrzebne jest stosowanie diety eliminacyjnej.

Jaka karma dla kota z nietolerancją pokarmową?

Czym powinna cechować się karma dla kota z nietolerancją pokarmową? Zarówno w przypadku diety eliminacyjnej, jak i żywienia kota alergicznego, istotny jest wybór karmy zawierającej przede wszystkim białko jednego rodzaju. Dodatkowo mokra lub sucha karma dla kota z alergią pokarmową jest tworzona z wykorzystaniem innych składników, które są łatwe do przyswojenia przez koci organizm.

Co zrobić, aby poradzić sobie z takim problemem, jak alergia pokarmowa u kota? Karma dobrej jakości jest tu podstawą. Na animalo.pl znajdziesz duży wybór produktów od czołowych producentów. Można wybierać zarówno spośród pożywienia mokrego, jak i karm suchych. Nie zwlekaj i sprawdź naszą ofertę już dziś!