Piasek i pielęgnacja

Piasek dla papug i innych ptaków egzotycznych to idealne podłoże dla Twojego pupila. Klatka wypełniona piaskiem jest łatwa w czyszczeniu i zapewnia ptakom higieniczne warunki.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 4 produktów

Ptaki to obok ssaków i gryzoni jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Są łatwe w utrzymaniu, a przy tym wspaniale się prezentują i pięknie śpiewają. Podobnie jak w przypadku innych zwierzaków, również ptaki wymagają troskliwej opieki i komfortowej przestrzeni życiowej. Do obowiązków opiekuna należy dbanie o właściwy poziom higieny i czystości w klatce. W tym celu należy stosować piasek dla ptaków egzotycznych, który znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Oferujemy produkty znanych i lubianych marek. Mamy także skuteczne preparaty pomagające utrzymać idealne warunki w miejscach, gdzie przebywa Twój pupil.

Jak dbać o czystość i higienę ptaków?

Jeśli chcesz, by Twój pierzasty podopieczny był zdrowy i szczęśliwy, musisz zadbać o higienę w obrębie klatki. Stosowanie odpowiedniego podłoża znacznie ułatwi zachowanie idealnej czystości w przestrzeni życiowej pupila, zapobiegnie rozwojowi drobnoustrojów i pomoże zadbać o przyjemny zapach w całym domu.

Do wypełnienia dna klatki należy stosować wyłącznie wysokiej jakości podłoża, takie jak piasek dla ptaków. Odpowiednio dobrana ściółka zapewnia łatwe czyszczenie klatki i dobrze chłonie wilgoć. Dla optymalnej higieny podłoże należy regularnie wymieniać, najlepiej 1-2 razy w tygodniu.

Jakie produkty do pielęgnacji i higieny wybrać?

Sklep internetowy animalo.pl oferuje piasek dla papug falistych, kanarka czy zeberek znanej i cenionej marki Versele-Laga. Sterylizowany, biały piasek z muszlami i anyżkiem jest całkowicie bezpyłowy i przyjazny dla środowiska. Jego atutem jest bardzo przyjemny zapach oraz wysoka chłonność. Po zużyciu można go wyrzucić do odpadów organicznych lub wykorzystać jako kompost.

W naszej ofercie znajdziesz także preparat, który możesz wykorzystać do czyszczenia klatki podczas wymiany podłoża. Za pomocą oferowanych produktów do higieny i pielęgnacji stworzysz doskonałe warunki życiowe dla swojego kolorowego i rozśpiewanego podopiecznego.