Szarpaki

Szarpak dla psa idealnie nadaje się do emocjonującej zabawy z pupilem. Produkty te wykonane są starannie z odpornych na uszkodzenia materiałów. Oferowane przez nas szarpaki można dobrać do wielkości, rasy i wieku każdego zwierzaka.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 13 produktów

Czy warto kupić szarpak dla psa?

Szarpak dla psa to doskonała zabawka dla każdego futrzaka, którą można wykorzystać do wspólnej zabawy podczas aktywności na świeżym powietrzu, co doskonale wpłynie na samopoczucie zwierzaka. Doskonale sprawdzą się do uwielbianej przez psy zabawy w przeciąganie liny, a także do rzucania i aportowania. W naszym sklepie kupisz mocny szarpak dla psa w wielu rozmiarach i ciekawych wersjach kolorystycznych. Szarpak dla psa idealnie pobudza zwierzaka do aktywności fizycznej i pozwala zaspokoić naturalny instynkt drapieżnika. Proponowane przez nas produkty wyróżniają się dużą wytrzymałością na rozrywanie i rozciąganie.

Szarpak dla psa do zabawy

Wytrzymały szarpak dla psa może służyć do zabawy i szkolenia. Przeznaczony jest dla psów każdej rasy i wielkości. Zabawa szarpakiem to doskonała okazja do pobudzania drzemiących w psie instynktów łowieckich, które ujawniają się już od najwcześniejszych tygodni życia futrzaka. Małe szczeniaki uwielbiają „walczyć” ze sobą o zdobycznego kapcia czy skarpetkę. Energiczne przeciąganie i szarpanie kojarzy im się ze zdobyciem ofiary. Zdrowa rywalizacja o szarpak zapewnia wspaniałą zabawę zarówno zwierzakowi, jak i jego właścicielowi.

Jakie zalety ma szarpak dla psa?

Zabawa szarpakiem sprawia wielką frajdę psu, który uwielbia taki rodzaj aktywności. Jest to dla niego doskonały sposób na rozładowanie drzemiących w nim pokładów energii. Po ekscytującej zabawie zwierzak jest zrelaksowany i spokojny. Energiczne przeciąganie bardzo mocno pobudza do pracy wszystkie mięśnie znajdujące się w jego ciele oraz podkręca metabolizm.

Podobnie jak każda wspólna zabawa z opiekunem, przeciąganie szarpaka wzmacnia więź. Dzięki temu futrzak zacznie dostrzegać w swoim właścicielu osobę, z którą można robić ekscytujące rzeczy. Szarpak dla psa z liny jest także idealnym przedmiotem do zabawy dla starszych psów, którym gonitwa za rzuconą piłką może sprawiać problem.

Szarpak może posłużyć do nauki aportowania oraz wykonywania komend. Świetnie sprawdzi się jako nagroda za prawidłowe wykonanie danej czynności i dobre zachowanie w przypadku psów, które nie przepadają za podjadaniem smaczków w trakcie szkolenia.

Jak się bawić z psem za pomocą szarpaka?

Zabawa z wykorzystaniem szarpaka jest bardzo emocjonująca i bezpieczna dla zwierzaka, pod warunkiem że będziemy przestrzegać kilku ważnych zaleceń. Nieostrożne i zbyt gwałtowne ruchy mogą spowodować ból, a nawet kontuzje u każdego psa, niezależnie od wielkości. Szarpak dla psa musi być także odpowiednio dostosowany do siły naszego pupila. Zbyt gruba lina nie zmieści się do małego pyszczka yorka czy pudla, z kolei zbyt cienka będzie bardzo niewygodna dla dużego owczarka czy labradora.

Podczas zabawy należy wykonywać ruchy w poziomie, najlepiej na wysokości pyska zwierzaka. Nigdy nie powinno się wykonywać gwałtownych szarpnięć do góry, ponieważ mogą być bardzo niebezpieczne dla psa. Nagłe ruchy mogą także wystraszyć i zniechęcić naszego pupila. Należy skupić się głównie na trzymaniu liny z siłą dopasowaną do możliwości futrzaka. Kolejną ważną kwestią jest wynik tego zaciętego sporu o linę. Tutaj powinniśmy uznać wyższość czworonoga. Pozwalanie psu wygrać na pewno bardzo pozytywnie wpłynie na jego nastrój i pewność siebie.

Zabawę w przeciąganie liny można w dowolny sposób urozmaicać. Jest to bardzo wskazane, gdyż psy to wyjątkowe zwierzęta, które bardzo szybko się nudzą. Szarpak można rzucać, by zwierzak próbował złapać go w powietrzu lub ciągnąć za sobą po ziemi. Za każdym razem, gdy futrzak wygra z nami zawody w przeciąganiu, warto go nagrodzić jego ulubionym smakołykiem.

Na co zwrócić uwagę kupując szarpak dla psa?

Podejmując decyzję o zakupie zabawek dla psa, takich jak szarpak, należy zwrócić uwagę na ich budowę oraz materiał wykonania. Szarpak musi być wygodny w użytkowaniu i odporny na zniszczenie. Najlepiej wybierać modele wykonane z naturalnej bawełny, która wyróżnia się dużą wytrzymałością na rozciąganie i rozrywanie. Jest to materiał całkowicie bezpieczny dla wszystkich czworonogów.

Włókna bawełniane nie podrażniają pyska zwierzaka, a przy okazji bardzo korzystnie wpływają na stan uzębienia. Pies, gryząc i ocierając się zębami o szarpak, usuwa osad bakteryjny i resztki karmy, co znacznie ogranicza ryzyko rozwoju chorób dziąseł czy przyzębia.

Szarpaki i sznury dla psa w sklepie animalo.pl

W naszym sklepie internetowym znajdziesz solidne szarpaki dostosowane do wielkości i możliwości każdego futrzaka. U nas kupisz również szarpak dla szczeniaka, który pozwoli zaspokajać naturalne instynkty łowieckie i rozwijać sprawność fizyczną u najmłodszych zwierząt.

Zapewniamy bardzo szybką i sprawną realizację każdego zamówienia. U nas kupisz wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić swojemu pupilowi zdrowe i wygodne życie oraz doskonałe samopoczucie na co dzień.