Gryzaki

Gryzak dla psa to doskonała zabawka, która skutecznie odstresowuje i uspokaja zwierzaka. Idealnie zaspokaja naturalną skłonność psów do gryzienia. W animalo.pl mamy bogatą ofertę gryzaków wykonanych z trwałych materiałów.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 20 produktów

Gryzak dla psa - doskonały sposób na nudę

Nuda to uczucie znane nie tylko ludziom, ale także psom. Doskwiera ona futrzakom szczególnie w trakcie samotnego pobytu w domu. Takich sytuacji nie da się uniknąć. Praca i inne obowiązki uniemożliwiają nam stałe przebywanie z naszym ulubieńcem. Psy jako zwierzęta sprytne i pomysłowe starają się urozmaicić sobie samotnie spędzone chwile w niekoniecznie najlepszy dla nas sposób. Dlatego gryzak dla psa jest wręcz niezbędnym elementem wyprawki dla zwierzaków, które lubią niszczyć różne domowe przedmioty czy elementy garderoby.

Gryzak może także uprzyjemnić pupilowi czas, gdy w naszym domu przebywają goście, którym musimy poświęcić całą uwagę. W takich chwilach wrażliwa natura psa może sprawić, że będzie się czuć niedoceniony, niezauważony i znudzony. Zabawka do gryzienia pozwoli skutecznie odwrócić uwagę psa od niewłaściwych zachowań, doskonale odgoni uciążliwą nudę i zapewni relaksującą rozrywkę na długo.

Gryzaki dla psów - idealna zabawka dla futrzaka

Każdy domowy futrzak uwielbia emocjonującą gonitwę, skakanie i aportowanie na świeżym powietrzu. W tym celu gryzaki z oferty naszego sklepu spisują się doskonale. Czas spędzony na wspólnej zabawie z opiekunem sprawia zwierzakom ogromną frajdę i powoduje, że bardzo się do niego przywiązują. Mocny gryzak dla psa bez problemu zniesie nawet najbardziej intensywną zabawę.

Gryzaki to idealny przedmiot do nauki aportowania i łapania w powietrzu. Są bardzo poręczne i lekkie, dzięki czemu można je posyłać na spore odległości. Większość z nich można z powodzeniem wykorzystać do zabawy w wodzie. Niektóre dostępne w naszym sklepie gryzaki można wypełniać przysmakami, co dodatkowo pobudzi ciekawość i chęć do zabawy futrzaka.

Radosna zabawa na świeżym powietrzu to absolutnie niezbędny element codzienności każdego psa. Aktywność fizyczna zapewni mu doskonałą kondycję i uchroni przed groźnymi chorobami serca czy układu ruchu. Aby jeszcze bardziej urozmaicić dzień pupilowi, warto na każdy spacer zabierać ze sobą gryzak.

Gryzaki dla psa - wspomagają pielęgnację zębów

Gryzaki sprawdzą się nie tylko do beztroskiej zabawy, ale także do codziennej pielęgnacji i higieny jamy ustnej zwierzaka. Gryzak może wspomóc codzienne czyszczenie zębów i zapobiec groźnym schorzeniom uzębienia i dziąseł.

Powierzchnia gryzaków doskonale oczyszcza zęby z resztek pokarmu i usuwa nagromadzony osad bakteryjny, który jest przyczyną powstawania kamienia nazębnego. Niektóre zabawki dla psa w postaci gryzaków mają dodatkowe wypustki, które skutecznie docierają nawet w trudno dostępne zakamarki psiego uzębienia i delikatnie masują dziąsła, poprawiając ich ukrwienie.

Gumowy gryzak dla psa idealnie sprawdzi się także w przypadku szczeniąt. Mały futrzak może go do woli gryźć i żuć łagodząc w ten sposób dokuczliwe dolegliwości związane z ząbkowaniem. Wybrane gryzaki są nasączone bezpiecznymi dla psiaka substancjami smakowymi, które odświeżają oddech.

Gryzak dla psów - sposób na odstresowanie

W życiu każdego psa bywają stresujące sytuacje. Z pewnością należy do nich wizyta u weterynarza na badaniach okresowych i różnych zabiegach. Niektóre psy muszą także znosić trudy przeprowadzki, która wywołuje u nich smutek i stres. Podobnie w przypadku różnorodnych czynności pielęgnacyjnych i higienicznych, za którymi większość futrzaków nie przepada.

Dla złagodzenia skutków stresu warto podarować swojemu pupilowi gryzak, który doskonale go uspokoi i odstresuje. Tak właśnie działa na psa beztroskie gryzienie i długotrwałe żucie, a mając do dyspozycji twardy gryzak, może to robić do woli. Jest to najlepszy sposób na zdenerwowanego zwierzaka. Gryzak pozwala uwolnić nadmiar emocji i spożytkować skumulowaną energię bez szkody dla otoczenia.

Gryzak zaspokaja wszystkie naturalne instynkty drzemiące w każdym psie, który w głębi duszy jest groźnym łowcą i drapieżnikiem. Dzięki temu zwierzak jest spokojny i opanowany, a także nie sprawia problemów swojemu opiekunowi i pozostałym domownikom.

Gryzaki - czym się kierować przy ich zakupie?

Przy zakupie gryzaka pamiętaj o tym, aby wybrać model, który idealnie odpowiada potrzebom Twojego pupila, zarówno pod względem wielkości i twardości, jak i kolorystyki. W animalo.pl przygotowaliśmy bogaty asortyment zabawek do żucia i gryzienia w wielu zabawnych kształtach. Możesz wybierać spośród gryzaków w kształcie kości, kółka, pałki czy trójkąta.

Bardzo popularne są zabawki KONG wykonane z naturalnego kauczuku. Jest to bardzo mocny gryzak dla psa, w którym można umieścić ulubiony przysmak futrzaka, co dodatkowo pobudzi jego zmysły i zachęci do zabawy.

Ciekawą propozycją jest gumowy gryzak dla psa wyposażony w linkę mogącą posłużyć do zabawy w przeciąganie oraz gryzaki z wypustkami masującymi dziąsła. Dzięki temu zwierzak w trakcie zabawy może dbać o zdrowie swoich zębów.