Witaminy i oleje dla psów

Olej dla psa to bardzo wartościowy i niezbędny dodatek do codziennego jadłospisu Twojego zwierzaka. Jeśli chcesz wzbogacić dietę psa w cenne kwasy tłuszczowe, wybierz najwyższej jakości produkty z oferty naszego sklepu.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 4 produktów

Olej w diecie psa - korzyści

Opiekunowie, chcący zatroszczyć się o zdrowie swoich czworonożnych ulubieńców, powinni na stałe włączyć do ich codziennej diety olej dla psa, który dostarczy im dużej ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. NNKT wykazują dobroczynny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, a dodatkowo znacznie poprawiają kondycję i wspierają pracę mięśni.

Suplementacja kwasami omega-3 jest wskazana na każdym etapie życia zwierzaka. Olej dla psów ma udowodnione naukowo działanie, które obejmuje między innymi:

  • regulację poziomu lipidów;
  • obniżanie ciśnienia krwi;
  • wspieranie pracy mózgu;
  • zwiększanie odporności;
  • poprawianie ruchomości stawów;
  • działanie antynowotworowe.

Kwasy omega-3 bardzo pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Sprawiają, że sierść staje się lśniąca, mocna i gęsta. Poprawiają też samopoczucie, łagodzą dolegliwości związane ze schorzeniami stawów, redukują stany zapalne oraz eliminują objawy alergii.

Olej dla psa - jaki wybrać?

Najbardziej wartościowy dla psa jest olej rybny z łososia, sardynek lub kryla antarktycznego. Oleje roślinne również zawierają kwasy omega-3 jednak są one gorzej przyswajalne. Pomimo tego warto je podawać ze względu na sporą zawartość innych cennych dla organizmu zwierzaka składników, takich jak witaminy, polifenole czy sterole roślinne.

Oleje dla psa pozyskiwane z ryb morskich to źródło kwasów EPA i DHA, które są składnikami kluczowymi na każdym etapie życia psa. W przypadku szczeniąt wpływają na prawidłowy rozwój układu nerwowego oraz wspierają zdolności motoryczne i kognitywne. Starszym zwierzętom kwasy tłuszczowe omega-3 pomagają zachować odpowiednią kondycję układu sercowo-naczyniowego oraz hamują procesy starzenia. Oleje rybne wyróżniają się również najkorzystniejszym stosunkiem kwasów omega-3 do omega-6. Zawierają ponadto spore ilości witaminy E i D.

Olej dla psa - jak podawać?

Dawkę oleju można podać psu bezpośrednio do pyska lub wymieszać z mokrą karmą. Dzienna podaż oleju dla psa powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb zwierzaka. Należy ściśle przestrzegać wskazań producenta, które zamieszczone są na opakowaniu. Jest to bardzo ważne, gdyż zbyt duża ilość kwasów tłuszczowych w diecie może skutkować rozstrojem żołądka i problemami trawiennymi.

Ze względu na to, że tłuszcz zawiera bardzo duży ładunek energetyczny, regularne podawanie zbyt dużej dawki oleju dla psa może spowodować znaczne przekroczenie jego zapotrzebowania kalorycznego, co może być przyczyną nadwagi, a nawet otyłości.

O czym pamiętać przy wyborze oleju?

Wybierając olej rybny dla psa, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość produktu. W naszym sklepie internetowym oferujemy najwyższej jakości preparaty zawierające czyste i wysoko przyswajalne kwasy tłuszczowe, przebadane na obecność metali ciężkich.

Suplementy diety dla psów z naszej oferty są źródłem wspaniałej kondycji i doskonałego samopoczucia, które możesz podarować swojemu pupilowi. Zadbaj razem z nami o jego zdrowie.