Pielęgnacja oczu i uszu

Oczy i uszy psa wymagają delikatnego, a jednocześnie skutecznego czyszczenia. Ich pielęgnację przeprowadzisz za pomocą preparatów dostępnych w animalo.pl.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 6 produktów

Wybieraj spośród skutecznych produktów do czyszczenia oczu i uszu psa

W naszym sklepie oferujemy płyny do przemywania oczu i powiek czworonogów, pozbywania się wydzieliny z ich uszu oraz usuwania zacieków. Preparaty mają nie tylko właściwości czyszczące, lecz także łagodzące podrażnienia i nawilżające. Przygotowaliśmy propozycje od sprawdzonych producentów, na przykład Vet Expert, dr Seidel czy Over Zoo.

Doświadczeni producenci zadbali o połączenie skuteczności preparatów z łatwością ich stosowania, dlatego możesz zdecydować się między innymi na płyn do uszu ze specjalną końcówką usprawniającą aplikację. Produkty do pielęgnacji okolic oczu są natomiast przeznaczone do nakładania przy pomocy wacika.

Preparaty do czyszczenia uszu - co warto o nich wiedzieć?

Dzięki produktowi do czyszczenia uszu zapobiegniesz wystąpieniu u zwierzęcia problemów z zapaleniem o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym. Zastosowanie preparatu nie sprawi Ci trudności. Wystarczy, że przy pomocy aplikatora wkroplisz płyn do kanału słuchowego, a następnie będziesz masować podstawę ucha przez kilkadziesiąt sekund. Nadmiar preparatu usuniesz wacikiem. Przed użyciem produktu zapoznaj się ze wskazówkami, które znajdziesz na opakowaniu.

Nadmiar wydzieliny jest problemem u wielu psów. Szczególnie są na niego narażone rasy, które mają długie, wiszące uszy. Należą do nich między innymi: beagle, basset, cocker spaniel. Nie oznacza to jednak, że u innych czworonogów taki problem nie wystąpi. Uszy zwierzęcia trzeba przeglądać co kilkanaście dni, żeby sprawdzić, czy nie zbiera się w nich nadmiar brązowej wydzieliny. Regularne kontrolowanie i w razie potrzeby czyszczenie pozwoli uniknąć infekcji.

Preparat do uszu powinien zawierać substancje, które ułatwiają utrzymanie higieny. W naszej ofercie znajdziesz produkty ze składnikami aktywnymi, takimi jak kwas mlekowy i salicylowy, mocznik, alantoina, mentol. Dzięki tym substancjom płyn działa wielotorowo - czyści, zmniejsza ryzyko wystąpienia stanu zapalnego oraz łagodzi.

Dowiedz się więcej o preparatach do pielęgnacji okolic oczu

W worku spojówkowym gromadzą się pył, kurz czy sierść. Zanieczyszczenia skutecznie i w bezpieczny sposób usuniesz przy pomocy delikatnego płynu do przemywania. W naszej ofercie znajdziesz produkty, które zawierają kwas mlekowy i ekstrakt z aloesu. Dzięki takim składnikom działają nawilżająco i łagodzą podrażnienia.

Zwróć też uwagę na preparaty, które powstały z myślą o pielęgnacji oczu psów ras białych. Częstym problemem u tych zwierząt są nieestetyczne zacieki. Płyn dopasowany do potrzeb czworonogów z białą sierścią poradzi sobie z przebarwieniami i zapobiegnie ich ponownemu powstawaniu.