Nożyczki i obcinacze

Zadbaj o pazury czworonożnego przyjaciela w bezpieczny sposób dzięki produktom dostępnym w animalo.pl! Zamów już teraz łatwe w obsłudze obcinaczki i specjalne nożyczki dla psa.

Czytaj więcej

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Poznaj dostępne modele obcinaczek dla zwierząt

W animalo.pl przygotowaliśmy dla Ciebie akcesoria, które sprawią, że obcinanie pazurów u psa przebiegnie sprawnie. Wybieraj spośród metalowych, chromowanych modeli, odpornych na rdzewienie. Dostępne są produkty stworzone z myślą zarówno o szczeniętach, jak i dorosłych psach. Nadają się również do pazurów mniejszych zwierząt, na przykład kotów czy królików.

Oferujemy modele sprawdzonych producentów, którzy od lat zajmują się tworzeniem akcesoriów dla zwierząt. Możesz wybrać między innymi obcinaczki od Zolux czy Trixie, czyli liderów w branży zoologicznej.

Odkryj zalety obcinaczek dla psów

W naszym asortymencie znajdziesz obcinaczki, które posłużą Ci przez wiele lat. Charakteryzują się odpornością na pękanie, a ich powierzchnia pozostanie wolna od rdzy. To akcesoria, wyróżniające się wygodą obsługi. Nie ślizgają się w dłoni dzięki zastosowanym przez producentów rozwiązaniom - gumowej powłoce i wypustkom.

Obcinanie pazurów psu przebiegnie w bezpieczny sposób dzięki odpowiednim akcesoriom. Specjalna zastawka skutecznie ochroni przed zbyt krótkim, bolesnym obcięciem. Oferujemy modele, które są wyposażone w blokadę. Dzięki niej możesz bezpiecznie przechowywać obcinaczki w pozycji zamkniętej.

Nożyczki pozwolą Ci sprawnie skrócić pazury zwierzęcia i tym samym uniknąć wizyt u groomera czy lekarza weterynarii, które dla większości psów są stresujące.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obcinaczek dla psa?

Ważny jest materiał wykonania nie tylko głównej części, lecz także uchwytów. Nożyczki ze stali nierdzewnej powinny mieć gumową rączkę. Materiał jest antypoślizgowy, dzięki czemu zwiększa wygodę podczas obcinania pazurów.

Przydatne rozwiązanie to blokada - pozwala ona na bezpieczne przechowywanie nieużywanego akcesorium. Najważniejsze jest jednak perfekcyjne ostrze, które powinno być zaokrąglone. Musi radzić sobie nawet z twardymi pazurami i umożliwiać błyskawiczne ich obcięcie. To szczególnie ważne, jeśli zwierzę nie przepada za tym zabiegiem pielęgnacyjnym.

Niezwykle ważne podczas skracania paznokci jest bezpieczeństwo zwierzaka. W dużej mierze zależy ono od tego, jakie masz cążki. Oferujemy modele ze specjalnym elementem zatrzymującym, który zapobiega zbyt krótkiemu przycięciu. Istnieją też innowacyjne obcinaczki ze specjalnym czujnikiem, dzięki któremu nigdy nie zetniesz pazurów zbyt krótko.

Kiedy trzeba używać obcinaczek dla psa?

Pazury psa rosną przez całe życie. Bywa, że zwierzęta radzą sobie z ich ścieraniem podczas spacerów. Jednak często jest to niewystarczające. Właśnie wtedy rolą opiekuna jest skracanie pazurów. Zbyt długie będą utrudniać psu poruszanie się, a poza tym mogą doprowadzić do bolesnych skaleczeń.

Musisz wiedzieć, że większość zwierząt nie przepada za skracaniem pazurów. Z tego powodu może być Ci trudno obciąć je samodzielnie, więc warto poprosić o pomoc drugą osobę. Ważne jest, żeby nożyczki były znanym psu akcesorium, którego się nie obawia. Dobrze jest przyzwyczajać zwierzę do skracania pazurów od małego.

Obcinaczki powinny być używane z precyzją, a jednocześnie możliwie szybko. Zastanawiasz się, jak często z nich korzystać? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Akcesorium stosuj, gdy zauważysz, że pazury zwierzaka są już zbyt długie.