Na pchły i kleszcze

Zapewnij zwierzęciu skuteczną ochronę przed pchłami i kleszczami. Zamów sprawdzone preparaty i akcesoria dostępne w animalo.pl.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 7 produktów

Obroże i preparaty na kleszcze - poznaj dostępne produkty

W naszym asortymencie znajdziesz skuteczne środki chroniące przed kleszczami - to obroże i płyny od sprawdzonych marek. Możesz zdecydować się na produkt od Beaphar czy dr Seidel, czyli producentów cieszących się od lat zaufaniem opiekunów zwierząt.

Oferowane obroże działają nie tylko na kleszcze, lecz także na pchły. Zawierają substancje, takie jak permetryna, imidachlopryd i geraniol. Obroże wyróżniają się długim działaniem - nawet przez kilka miesięcy zabezpieczają psa przed insektami.

W animalo.pl dostępne są również preparaty przeciwko kleszczom, które odstraszają jednocześnie komary. Mają wygodną butelkę z atomizerem, dzięki czemu aplikacja produktu przebiega sprawnie. Tego rodzaju preparaty sprawdzą się podczas długich spacerów po łąkach i lasach. Należy spryskać nim zwierzę, uważając przy tym na nos, oczy i pysk. Preparat będzie też świetnym uzupełnieniem innych produktów, na przykład tabletek od lekarza weterynarii.

Odkryj zalety obroży dla psów

Obroża na kleszcze jest łatwa w użytkowaniu. Wystarczy, że po wyjęciu z opakowania założysz ją na szyję zwierzęcia, a następnie dostosujesz obwód. Ważne jest, żeby dobrać odpowiednią wielkość produktu. Właściwie dopasowana obroża nie będzie się zsuwać ani uciskać. Produkt zacznie działać po kilku godzinach lub kilku dniach od założenia. Czas zależy od wybranej obroży, dlatego zapoznaj się ze wskazówkami, które znajdziesz na opakowaniu.

Warto pamiętać, że wybrany produkt powinien pozostawać na szyi zwierzęcia cały czas. Obroże są wodoodporne, więc możesz mieć pewność, że akcesorium nie zniszczy się po spacerze w deszczowy dzień.

Preparaty na pchły i kleszcze - dlaczego trzeba je stosować?

Odpowiednia ochrona pupila jest konieczna, żeby zmniejszyć ryzyko jego zachorowania na niebezpieczne choroby. Babeszjoza, borelioza, anaplazmoza - to część z zagrożeń płynących z ukąszenia przez kleszcza. Niektóre z chorób mogą skończyć się tragicznie, dlatego warto stosować skuteczne sposoby ochrony przed pajęczakiem. Oprócz tego po każdym spacerze dobrze jest obejrzeć zwierzę, zwłaszcza jeśli ma długą, gęstą sierść. Dzięki temu zauważysz ewentualnego nieprzyjaciela i usuniesz go.

Choroby odkleszczowe u psów są bardzo niebezpieczne. Mogą rozwijać się szybko - pies staje się apatyczny, ma znacznie mniejszy apetyt, pojawia się u niego gorączka. Zdarza się też, że występuje chwiejny chód i osłabienie kończyn. Właśnie tak objawia się babeszjoza.

Dowiedz się więcej o preparatach na pchły

Ochrona przed kleszczami to nie wszystko. Warto stosować też preparaty, które zabezpieczą przed pchłami. Możesz zdecydować się między innymi na obrożę, ale pomocny jest również grzebień.

Akcesorium charakteryzuje się zaokrąglonymi zębami, które nie podrażniają skóry, a jednocześnie pozwalają skutecznie wyczesać pchły. Są one rozmieszczone gęsto, dzięki czemu będziesz w stanie pozbyć się zarówno jajeczek, jak i dorosłych osobników. Grzebień wyróżnia się wygodną konstrukcją. Metalowe elementy zostały wykonane z nierdzewnego materiału, co zapewnia długie użytkowanie bez obaw o zniszczenia mechaniczne. Grzebień sprawdzi się do każdego rodzaju sierści.