Szelki

Szelki dla psa to produkt, który został stworzony z myślą o dorosłych przedstawicielach tego gatunku. Dlaczego? Głównie z tego względu, iż wyłącznie dorosłe psy mogą komfortowo chodzić w szelkach bez ryzyka, że ich stawy ulegną uszkodzeniu. Według specjalistów nie zaleca się stosowania szelek w przypadku szczeniaków. Chcesz dowiedzieć się, jakie szelki warto kupić? Sprawdź ofertę animalo.pl i przekonaj się, że miękkie szelki dla psa to dobry wybór w wielu sytuacjach!

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 17 produktów

Jakie powinny być najlepsze szelki dla psa?

Topowe szelki bezuciskowe dla psa lub jakiekolwiek inne powinny mieć kilka cech charakterystycznych. Akcesoria na spacer tego typu dla czworonogów powinny być przede wszystkim: wytrzymałe, wygodne w użytkowaniu, bezpieczne, a także posiadające co najmniej dwa odporne na uszkodzenia zapięcia. Warto też dodać, że szelki dla psa powinny być wykonane z jak najlepszych materiałów, które pozwalają na wyprowadzanie bez ryzyka, że zerwie się ze smyczy dla psa czy szelek przy mocniejszym pociągnięciu. Topowe szelki wykonywane są głównie ze skóry naturalnej lub materiału typu Cordura, który cechuje się wysokim poziomem odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz przerwania.

Idealne i najbezpieczniejsze szelki dla psa powinny być odpowiednio dopasowane do jego gabarytów pod względem rozmiaru oraz rodzaju szelek. Jeśli chodzi o rodzaje - najpopularniejsze szelki dla psa to:

  • spacerowe,
  • norweskie,
  • typu guard,
  • zaprzęgowe typu SLED,
  • easy-walk.

A może zdecydujesz się na bezuciskowe szelki spacerowe?

Spacerowe szelki bezuciskowe dla psa to najpowszechniejszy model, który kupisz także w naszym sklepie internetowym animalo.pl. Zdecyduj się na taki typ szelek, jeśli często chodzisz ze swoim dorosłym pupilem na spacery nieopodal domu. Szelki dla psa norweskie to takie, które są niezbędne podczas długich spacerów i pieszych wycieczek z psami większych ras. Te modele dają poczucie maksymalnej kontroli nad zwierzęciem i umożliwiają szybką reakcję w sytuacjach kryzysowych. Mocno zbudowana strefa grzbietowa szelek na niektóre rasy psów działa uspokajająco, a także pozwala właścicielom na łatwiejsze opanowanie czworonoga.

Mocne szelki dla psa typu guard to takie, które uznawane są za najbardziej wielofunkcyjne. Można je zastosować zarówno podczas górskich wycieczek, jak i codziennych spacerów. Do ich zapięcia najczęściej stosuje się dwie plastikowe klamry odsunięte od siebie - to wpływa na szybkość ich zakładania. Szelki typu guard wspomagają też naukę chodzenia psa na luźnej smyczy.

Czym są szelki SLED i easy-walk?

SLED to rodzaj szelek dla psów, które obejmują cały tors oraz grzbiet psa. Sprawdzają się doskonale w przypadku psów zaprzęgowych i pozwalają na ciągnięcie np. rowerzysty, narciarza czy nawet pracy w zaprzęgu zimowym.

Ostatni rodzaj szelek to tzw. easy-walk, które stworzono z myślą o czworonogach mających problemy z ciągnięciem na smyczy. Te modele charakteryzują się dość specyficzną budową, gdyż ich zapięcie ulokowane jest z przodu klatki piersiowej. Szelki dla psa zapinane z przodu powodują, że ciągnący pies jest automatycznie hamowany i odwraca się w tym samym czasie w stronę swojego właściciela. Stosowanie tych szelek ogranicza nadpobudliwość zwierzęcia podczas spacerów, które mogą być wtedy długie i przyjemne - zarówno dla psa, jak i właściciela.

Czy świecące szelki dla psa to dobry wybór?

Świecące szelki dla psa to innowacyjny produkt, który warto wybrać, jeśli od czasu do czasu puszczasz swojego pupila bez smyczy — szczególnie nocą. Dzięki świecącym elementom na powierzchni szelek szybko zauważysz psa w ciemności nawet z dużej odległości. To jednak akcesorium, które sprawdza się wyłącznie na spacerach, gdzie często psiak jest spuszczany ze smyczy i biega samopas. W przeciwnym razie świecące szelki dla psa pełnią tylko rolę wizualną, choć w niektórych przypadkach zbyt mocna kolorystyka może być drażniąca zarówno dla Twojego pupila, jak i innych spotykanych na drodze zwierząt.

Profesjonalne szelki dla psa - ile kosztują topowe modele?

Najlepsze szelki dla psa to wydatek od około 25 do nawet 125 złotych. Profesjonalne szelki dla psa w takich cenach znajdziesz w ofercie sklepu online animalo.pl. Najtańsze modele nie zapewniają tak dobrej ochrony i komfortu użytkowania, jak te droższe, choć nie oznacza to, że w przypadku małych psów nie warto używać modeli z niższej półki cenowej. Ostateczny wybór szelek powinien być podyktowany tym, aby były one idealnie dopasowane do gabarytów czworonoga. Miękkie szelki dla psa w niższych cenach są polecane dla mniejszych ras, natomiast modele z mocnymi zapięciami oraz dodatkowymi sprzączkami są warte uwagi, jeśli masz większego pieska, który ciągnie na spacerach. Biorąc pod uwagę koszty - zakup szelek dla czworonoga nie powinien przekroczyć znacząco kwoty ok. 100 złotych.

Szelki dla szczeniaka - czy warto?

W przypadku szczeniaków zakładanie szelek powinno być dobrze przemyślaną decyzją. Jeśli psiak od małego jest nauczony chodzić na smyczy i nadmiernie nie ciągnie - możesz kupić profesjonalne szelki i rozpocząć naukę chodzenia w nich. Kiedy jednak psiak mocno ciągnie na smyczy, chodzenie w szelkach przez dłuższy czas mogłoby doprowadzić nawet do uszkodzenia stawów oraz późniejszych problemów zdrowotnych czworonoga. W takich sytuacjach lepiej wybrać początkowo obrożę, która dla ciągnących szczeniaków w fazie rozwoju jest znacznie bezpieczniejszą opcją.

Czy warto inwestować w profesjonalne szelki dla psów?

Jest wiele powodów, dla jakich warto zainwestować w dobrej klasy szelki dla czworonoga. To przede wszystkim szansa na wygodniejsze spacery z pupilem, a także zapewnienie mu większego poziomu bezpieczeństwa - oczywiście mowa tu o dorosłych i dobrze rozwiniętych osobnikach. Topowe modele szelek znajdziesz na stronie animalo.pl, gdzie dostępne są produkty od najlepszych producentów akcesoriów dla psów i nie tylko.

Dobrze dopasowane szelki dla psiaka to przede wszystkim gwarancja komfortu - zarówno dla czworonoga, jak i jego właściciela. Jeśli znasz już wszystkie rodzaje szelek dostępnych w sprzedaży - na pewno dokonasz właściwego wyboru i kupisz idealny model dla swojego przyjaciela na czterech łapach.