Smycze automatyczne

Smycz automatyczna dla psa to produkt, w jaki powinien zaopatrzyć się każdy właściciel ukochanego czworonoga. Dostępne w sprzedaży smycze występują w różnych długościach, które są dopasowane do potrzeb zarówno mniejszych, jak i większych psów. Dobra smycz automatyczna to taka, która jest wytrzymała i co najważniejsze – pochodzi od sprawdzonego producenta i dostawcy. W animalo.pl na pewno znajdziesz idealną smycz automatyczną dla siebie i swojego pupila.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 14 produktów

Jak działa automatyczna smycz dla psa?

Nawet najlepsza smycz automatyczna dla psa powinna być dopasowana tak, aby była odpowiednio długa. Twój czworonożny przyjaciel uwielbia długie spacery i nie lubi być utrzymywany na zbyt krótkiej odległości? W takim razie smycz automatyczna 20 m z pewnością spełni zarówno jego, jak i Twoje oczekiwania. Smycz automatyczna to dobre rozwiązanie na długie, wspólne spacery. Zasada działania automatycznych smyczy dla psów jest dość prosta. Korzystając z takiego akcesorium na spacerach, masz szansę puścić swojego psa na nieco większe odległości, a także w razie potrzeby natychmiastowo go zatrzymać. Wciśnięcie odpowiedniego przycisku blokuje dalsze rozwijanie się smyczy. Rozwijana taśma przeznaczona jest raczej dla zdyscyplinowanych psów, które są nauczone chodzenia na smyczy. Taki produkt zdecydowanie nie jest polecany dla właścicieli szczeniaków lub nieco agresywnych psów, które ciężko utrzymać w jednej pozycji.

Smycz automatyczna - jak wybrać idealny model dla swojego psa?

Nie ma jednej, złotej zasady, która mówiłby, w jaki sposób wybrać smycz automatyczną dla psa. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, weź pod uwagę takie kwestie, jak:

  • przeznaczenie smyczy np. sport lub spacer,
  • wielkość psa - nie tylko wiek, ale i waga,
  • siła czworonoga - to wpływa na grubość paska od smyczy,
  • temperament pupila - pamiętaj, że smycz automatyczna jest stworzona dla zdyscyplinowanych psiaków,
  • indywidualne upodobania psa, jak i właściciela.

To tylko kilka istotnych kwestii, które warto uwzględnić na etapie poszukiwania automatycznej smyczy dla psa. Taśmowe modele z opcją rozwijania muszą być przede wszystkim wygodne dla Twojego pupila. Automatyczny system kontroli długości smyczy zapobiega głównie jej plątaniu oraz zawijaniu. To spory komfort dla właściciela czworonoga, który pozwala na bieżąco podczas spaceru ustalać długość smyczy. Pamiętaj, zawsze wybieraj tylko produkty od sprawdzonych producentów posiadające solidny system blokowania paska i zwijania smyczy. Takie wyroby znajdziesz przede wszystkim w naszym sklepie internetowym animalo.pl.

Ile kosztują dobre smycze automatyczne dla psów?

Automatyczna smycz to wydatek od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od wybranego producenta. Jeśli zdecydujesz się na smycz typu Flexi i nie chcesz wydawać zbyt wielu środków, możesz wybrać smycze automatyczne dla psa w cenie plasującej się nawet poniżej 30 złotych. Posiadamy takie modele w ofercie naszego sklepu internetowego animalo.pl. Pamiętaj jednak, że im grubsza taśma i mocniejsza smycz, tym wyższa cena jej zakupu. Jeśli Twój pies jest naprawdę duży i potrafi pociągnąć smycz z dużą mocą - lepiej zdecyduj się na droższą smycz w cenie oscylującej na granicy 60 złotych. Dobra smycz automatyczna dla dużego psa - 50 kg i więcej - również jest dostępna w naszej ofercie online. Przeglądając stronę internetową, znajdziesz najróżniejsze smycze automatyczne dla czworonogów w wielu kolorach, kształtach oraz długościach.

Zastanawiasz się, jaka będzie najlepsza smycz automatyczna dla owczarka niemieckiego? W tym przypadku doskonale sprawdzi się smycz automatyczna 15 m z udźwigiem do 35-50 kg. Owczarki to duże psy, które wymagają przede wszystkim zdyscyplinowania oraz tężyzny fizycznej właściciela, aby utrzymać je na smyczy. Jeśli nie zadbasz o odpowiednie ułożenie swojego pupila, będzie on w stanie zniszczyć mechanizm smyczy automatycznej i zerwać się z niej całkowicie. Głównie z tego względu warto wybierać tylko topowe modele, które dostępne są w ofercie animalo.pl.

Czy smycz automatyczna na dwa psy to dobra inwestycja?

Długa i dobra smycz automatyczna to świetna inwestycja, nawet jeśli wyprowadzasz na spacer dwa psy jednocześnie. Możesz zainwestować w produkt, jakim jest smycz automatyczna na dwa psy i stale regulować długość linki dopasowując ją do potrzeb czworonogów. Dla dwóch piesków jednocześnie niepotrzebna jest najdłuższa smycz automatyczna, ale taka, która pozwala na komfortowe ich wyprowadzanie bez ryzyka, że linka ulegnie zerwaniu przy większej sile ciągnięcia przez psy.

Podsumowując, dobra automatyczna smycz to podstawowe akcesorium, w jakie powinien zaopatrzyć się każdy właściciel psa - zarówno tego małego, jak i nieco większego. Dla właścicieli czworonogów uprawiających sport ze swoimi pupilami szczególnie polecana jest smycz automatyczna z amortyzatorem. W ten sposób wyeliminujesz uczucie dyskomfortu, kiedy Twój pies spróbuje zerwać się ze smyczy lub wykona jakikolwiek gwałtowny ruch. Stawiaj na sprawdzone produkty najwyższej jakości, a na pewno będziesz w 100% zadowolony - sprawdź ofertę animalo.pl i przekonaj się sam!