Akcesoria spacerowe

Akcesoria na spacer dla psa, takie jak smycz, szelki czy obroża, to niezbędne elementy wyposażenia każdego opiekuna. W sklepie internetowym animalo.pl znajdziesz najlepsze akcesoria spacerowe wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:

Smycze zwykłe i automatyczne

Bez odpowiedniej smyczy nie ma mowy o udanym spacerze z psem. Ten niezwykle ważny gadżet gwarantuje bezpieczeństwo pupilowi i nam samym. Aby smycz spełniała swoje zadanie, musi być idealnie dopasowana do wielkości i charakteru zwierzaka. Dla małych psów, które dopiero uczą się grzecznego chodzenia na smyczy, polecamy modele klasyczne na lince lub taśmie, wyposażone w możliwość skracania, lub wydłużania. 

Gdy piesek opanuje podstawowe zasady chodzenia przy nodze, można zdecydować się na zakup dłuższej smyczy lub modelu automatycznego. Tego rodzaju smycz wyposażona jest w specjalny mechanizm blokujący dalsze rozwijanie się linki. Dzięki temu mamy stałą kontrolę nad naszym futrzakiem i możemy odpowiednio reagować w nagłych sytuacjach.

Obroże, szelki i akcesoria odblaskowe

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia spacerowego jest obroża. Wraz z odpowiednią smyczą zapewni pupilowi maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfortu podczas wspólnej przechadzki. W naszej ofercie znajdziesz obroże dla psów małych, średnich i dużych. Wykonane są one z bardzo wytrzymałych materiałów, które nie niszczą się pod wpływem nagłego szarpnięcia, a jednocześnie są delikatne dla skóry psa, a także nie wywołują podrażnień. Wyposażone zostały w solidne zapięcia i regulację obwodu. 

Zamiast tradycyjnej obroży możesz zdecydować się na zakup szelek, które w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością wśród właścicieli czworonogów. Zapewniają doskonały komfort zwierzakowi i nie powodują nieprzyjemnego ucisku szyi. Odpowiednio dobrane szelki nie utrudniają pupilowi ruchów i nie uszkadzają sierści. Gadżet ten jest bardzo elegancki i estetyczny. W naszej ofercie dostępne są one w wielu ciekawych wzorach i atrakcyjnych kolorach. 

Jak dobrać odpowiednią smycz i obrożę?

Odpowiednio dobrana smycz i obroża gwarantują bezpieczeństwo, a także wygodę podczas spacerów, szczególnie w mocno zatłoczonych miejscach. Czym kierować się przy wyborze smyczy i obroży? Oto najważniejsze kwestie:

Materiał

Najbardziej popularne są smycze i obroże wykonane z taśmy polipropylenowej lub bawełnianej. Takie gadżety są bezpieczne dla skóry futrzaka oraz bardzo atrakcyjnie się prezentują. W naszej ofercie posiadamy bogaty wybór smyczy i obroży w bardzo wielu kolorach czy wzorach. Mamy także modele odblaskowe dla miłośników spacerów po zmroku.

Zapięcie

Dostępne w naszym sklepie akcesoria spacerowe wyposażone są w zapięcie na tak zwany klips. Wykonany jest z bardzo trwałego tworzywa sztucznego. Niektóre modele posiadają specjalną blokadę zapobiegającą przypadkowemu rozpięciu podczas spaceru. 

Rozmiar

Obroża powinna być dostosowana do indywidualnej budowy anatomicznej futrzaka. Zbyt ciasna obroża znacznie zmniejszy komfort naszego pupila, ograniczy ruchy, a nawet spowoduje trudności z oddychaniem. Obroża zbyt luźna z łatwością zsunie się z szyi psa, co może stanowić poważne zagrożenie dla jego bezpieczeństwa. Aby uniknąć wszelkich problemów, należy dokładnie zmierzyć obwód szyi psa, a następnie dodać 1-2 centymetry „luzu”. Ważna jest także szerokość paska, która w przypadku psów dużych ras powinna wynosić minimum 2 cm.