Furminator

Furminator to urządzenie służące do wyczesywania psów oraz kotów. Według wielu osób to jedyne skuteczne narzędzie, które pozwala na efektywne pozbywanie się sierści bez ryzyka uszkodzenia skóry zwierzęcia pod podszerstkiem.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 6 produktów

Czy furminator do sierści jest wart zakupu?

Jest wiele powodów, dla jakich warto zdecydować się na furminator do długiej i krótkiej sierści. Oto kilka z nich:

  • urządzenie skutecznie usuwa podszerstek i martwe włosy, a dodatkowo redukuje zjawisko linienia,
  • furminator jest wyprofilowany tak, aby idealnie leżał w dłoni właściciela czworonoga i dopasowywał się do budowy ciała zwierzęcia,
  • szczotka nie ślizga się po skórze i jednocześnie nie wywołuje dyskomfortu u psa lub kota.

Jak działa furminator do długiej i krótkiej sierści?

Jeśli chodzi o furminator do krótkiej sierści, zasada jego działania jest taka sama, jak w przypadku zwierząt o długim włosiu. Urządzenie świetnie usuwa podszerstek, wspomaga utrzymanie zdrowej skóry zwierzęcia, a także zmniejsza ilość sierści pojawiającej się w domu w wyniku linienia zwierzęcia. Zanim użyjesz tego akcesorium, koniecznie sprawdź, czy Twój pies lub kot nie ma żadnych widocznych ran, siniaków oraz objawów występowania chorób skórnych. W przeciwnym razie użycie furminatora mogłoby wyrządzić krzywdę zwierzęciu.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty czesania, koniecznie rób to tuż po kąpieli lub suszeniu. Warto zaznaczyć, że czesanie psa furminatorem (a także kota) wymaga wcześniejszego usunięcia kołtunów oraz pęków sierści. Zaleca się czesanie zwierzęcia maksymalnie 1-2 razy w tygodniu przez około 15 minut.

Furminator w animalo.pl - ile kosztuje?

Cena furminatora zależy głównie od tego, jaki rozmiar urządzenia wybierzesz. Najmniejsze modele to wydatek na poziomie około 100 złotych, natomiast większe modele kosztują nawet do 150 złotych. Czy warto zainwestować nawet większą kwotę w furminator do zbierania sierści? Zdecydowanie tak! Z jego pomocą skutecznie pozbędziesz się wszechobecnej zalegającej sierści psa lub kota w swoim domu.

Furminator dla kota i psa - czym powinien się wyróżniać?

Pamiętaj, że dobry furminator powinien być przede wszystkim bezpieczny i łatwy w użyciu. Zdecyduj się na taki, który ma zaokrąglone krawędzie, jest dobrze dobrany rozmiarem do gabarytów zwierzęcia oraz posiada dodatkowy przycisk pozwalający na szybkie uwolnienie zebranej sierści z powierzchni. Najważniejsze atuty furminatora dla zwierząt dużych i małych, to:

  • krawędź ze stali nierdzewnej,
  • końcówka grzebienia, która nie wbija się w skórę zwierzęcia,
  • idealny poziom dopasowania do kształtu ciała psa lub kota,
  • dodatkowa ochrona ostrza podczas przechowywania furminatora.

Można stwierdzić, że stosowanie furminatora tego typu jest strzałem w dziesiątkę, szczególnie jeśli często zmagasz się z problemem liniejącej sierści, która zalega wręcz we wszystkich zakątkach domów i mieszkań.