Ściółki i sianka

Siano dla gryzoni to bardzo ważny składnik diety tych małych zwierząt. W animalo.pl oferujemy smaczne i odżywcze sianko tymotkowe, a także szeroki wybór podłoży do klatek. Poznaj nasze propozycje.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 15 produktów

Każdy gryzoń i mały ssak domowy musi każdego dnia otrzymywać porcję świeżego i aromatycznego sianka, które stanowi niezbędny składnik jego jadłospisu. Siano bardzo pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu zwierzęcia oraz pomaga utrzymać właściwy stan uzębienia. Kolejnym elementem wyprawki dla królika czy gryzonia jest odpowiednie podłoże do klatki, zapewniające czystości i higienę w lokum Twojego pupila. W animalo.pl znajdziesz doskonałe siano dla królika z aromatycznej tymotki łąkowej oraz ściółki wykonane z naturalnych materiałów.

Dlaczego króliki i gryzonie jedzą siano?

Siano to niezbędny i najważniejszy pokarm dla szynszyli, myszy, szczurów, koszatniczek i królików. Jest nie tylko smakowite i aromatyczne, lecz także bardzo zdrowe i pożywne. Siano pozyskiwane jest najczęściej z roślin łąkowych, takich jak tymotka i powinno stanowić około 70% wszystkich składników diety królika czy gryzonia.

Sianko zawiera niezbędne dla szynszyli, królików, świnek morskich i innych małych zwierząt włókno roślinne, które usprawnia procesy trawienne. Włókno pomaga w transportowaniu treści pokarmowej, poprawia perystaltykę jelit oraz zapobiega powstawaniu kul włosowych. Długotrwałe żucie pomaga zachować prawidłową długość zębów, a przy okazji zapewnia zwierzakowi zajęcie na wiele godzin.

Wybierz odpowiednie podłoże dla gryzoni i królików

Każdy opiekun gryzonia czy królika musi zapewnić swojemu podopiecznemu wygodne i przestronne lokum. W klatce powinny panować higieniczne warunki oraz idealna czystość. Podstawowym elementem wyposażenia domu, w którym mieszka małe zwierzę, jest podłoże dla gryzoni. W animalo.pl gwarantujemy szeroki asortyment, obejmujący wysokiej jakości ściółki o doskonałych właściwościach.

Oferujemy żwirek zbrylający i niezbrylający wykonany z włókien roślinnych, żwirek drewniany oraz żwirek zbożowy, który można usuwać drogą sanitarną. Podłoże w formie drobnego pelletu jest delikatne dla zwierzęcych łapek, bardzo chłonne, ekologiczne i bezpyłowe. Kolejną propozycją są trociny z drewna świerkowego i jodłowego, które dobrze wchłaniają płyny i wiążą zapachy.

Jak utrzymać idealną czystość w klatce?

Sprzątanie klatki pupila to jeden z obowiązków każdego opiekuna. Stosując wysokiej jakości podłoże dla małych zwierząt i gryzoni, możesz sobie znacznie ułatwić to zadanie. Za pomocą łopatki do przesiewania żwirku bez trudu usuniesz zużytą ściółkę i odchody stałe oraz „zachomikowane” świeże warzywa i owoce. Raz w tygodniu należy starannie wyczyścić klatkę oraz wymienić podłoże na świeże.

Sklep internetowy animalo.pl oferuje także specjalne odświeżacze do ściółki w formie granulek, które rozsypuje się na dnie klatki przed ponownym jej wyściełaniem. Tego typu preparaty skutecznie wydłużają trwałość podłoża i neutralizują nieprzyjemne zapachy.