Żwirek silikatowy

Żwirek silikonowy dla kota, zwany także silikatowym – to wyjątkowo chłonne i bezpieczne podłoże, które doskonale wiąże nieprzyjemne zapachy. Żwirek silikatowy jest bardzo wydajny, ekonomiczny i łatwy w użytkowaniu.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 16 produktów

Jakie są zalety żwirku silikonowego dla kota?

Silikonowy żwirek dla kota to idealna propozycja dla wszystkich kocich opiekunów, którzy cenią wygodę użytkowania. Tego typu podłoże wyróżnia się doskonałą chłonnością. Nie ulega zbryleniu w kontakcie z cieczą, lecz absorbuje ją i zatrzymuje w strukturze każdej granulki. Jest bardzo łatwy w użytkowaniu i praktyczny. Nie musimy usuwać grudek i dosypywać podłoża po każdej wizycie kota w kuwecie.

Drobny żwirek silikonowy zapobiega rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnego zapachu w pobliżu kociej toalety. Ogromną zaletą podłoża silikatowego jest całkowity brak pyłu, dzięki temu nie musimy się obawiać o zabrudzenie podłogi podczas czyszczenia kuwety czy wsypywania żwirku. Jest to także idealne podłoże dla kotów i domowników cierpiących na alergię.

Żwirek silikonowy - bardzo chłonny i wydajny

Szukasz chłonnego, wydajnego i ekonomicznego podłoża do kuwety swojego pupila? Wybierz wysokiej jakości żwirek silikonowy wykonany z krzemionki zwanej „silką”, czyli naturalnego minerału o doskonałych właściwościach antyalergicznych i pochłaniających wilgoć.

Każda ciecz błyskawicznie wnika w porowatą strukturę silikonowych granulek, dzięki temu nie musimy sprzątać kuwety za każdym razem, gdy kot z niej skorzysta. Oznacza to, że żwirek silikatowy jest bardzo praktyczny i wygodny w użytkowaniu.

Drobne perełki wchłaniają również lotne związki amoniaku, odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach moczu. Nie przyklejają się do kociej sierści i łapek, co zapobiega roznoszeniu żwirku po całym mieszkaniu.

Żwirek silikatowy dla kota - wygodny w użytkowaniu

Żwirek silikonowy dla kota ma bardzo wiele zalet. Ten rodzaj podłoża doskonale wchłania wilgoć i neutralizuje przykrą woń. Dodatkowo wykazuje właściwości antybakteryjne i grzybobójcze. Żwirek silikonowy bardzo długo zachowuje swoją trwałość.

Zaleca się całkowitą wymianę podłoża, gdy perełki zmienią zabarwienie z przezroczystego na żółtawe, co najczęściej występuje po około 3-4 tygodniach od napełnienia kuwety (jeśli korzysta z niej tylko jeden kot). Należy systematycznie kontrolować stan żwirku oraz na bieżąco usuwać odchody stałe.

Szeroki asortyment żwirków silikonowych dla kota

W ofercie sklepu internetowego animalo.pl mamy szeroki wybór produktów znanych marek, takich jak Benek czy Bazyl. U nas znajdziesz idealny żwirek silikonowy dla swojego kota. Oferujemy żwirek bez żadnych dodatków oraz wzbogacony różnymi składnikami, które zwiększają właściwości podłoża i podnoszą poziom higieny w kuwecie.

Przykładem może być żwirek silikatowy Bazyl z dodatkiem neutralizujących zarazki jonów srebra. Ciekawą propozycją jest żwirek z substancją barwiącą, pozwalającą na monitorowanie stanu zdrowia dróg moczowych kota.

Żwirek silikatowy jest biodegradowalny i bezzapachowy, dzięki temu idealnie nadaje się dla mruczków nieprzepadających za podłożem aromatyzowanym.