Żwirek roślinny

Żwirek roślinny dla kota to idealne podłoże do kuwety wykonane w 100% z materiałów pochodzenia naturalnego. Żwirek roślinny jest ekologiczny, biodegradowalny i całkowicie bezpieczny dla każdego zwierzęcia.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 15 produktów

Praktyczny i ekologiczny żwirek roślinny dla kota

Żwirek roślinny to produkt pozbawiony zbędnych substancji chemicznych, który doskonale radzi sobie z pochłanianiem cieczy i neutralizacją nieprzyjemnych zapachów z kuwety. Podłoże ekologiczne wykonane jest z włókien roślinnych o naturalnym zapachu.

Żwirek roślinny dla kota jest bardzo praktyczny i łatwy w utylizacji. Zbrylone grudki można wyrzucać do odpadów organicznych lub usuwać drogą sanitarną, jeśli miejscowe prawo na to pozwala. Roślinne podłoże jest bardzo lubiane przez koty i delikatne dla ich łapek. Nadaje się nie tylko dla kotów, ale także dla gryzoni, żółwi oraz ptaków.

Żwirek dla kota z naturalnych i biodegradowalnych materiałów

Żwirek roślinny jest wytwarzany w całości z komponentów pochodzących z natury, bez dodatku syntetycznych składników. Do produkcji podłoża naturalnego wykorzystuje się przede wszystkim włókno drzew iglastych, otręby pszenne, włókno kukurydzy, a także materiał - przykładem może być żwirek Catsan wykonany z naturalnego wapienia i piasku kwarcowego.

Materiały te wyróżniają się doskonałymi właściwościami i skutecznie pochłaniają płyny oraz nieprzyjemne zapachy. Surowce roślinne są w 100% bezpieczne dla zwierząt. Żwirek naturalny to gwarancja idealnej czystości i higieny w kociej toalecie. Zapewnia zwierzakowi komfortowe warunki do załatwiania potrzeb fizjologicznych.

Który żwirek roślinny dla kota będzie odpowiedni?

Żwirek roślinny wyróżnia się przyjemnym, naturalnym zapachem. Jaki żwirek będzie najbardziej odpowiedni? W naszej ofercie mamy żwirek roślinny w formie pelletu oraz granulek. Do wyboru jest żwirek naturalny niezbrylający, doskonale wiążący płyny i zapach oraz żwirek zbrylający, który w kontakcie z cieczą tworzy zbite i łatwe do usunięcia bryłki.

W naszym sklepie znajdziesz żwirek roślinny znanych i cenionych marek, takich jak Benek, Cat’s Best czy Bazyl. Zapewnią każdemu kotu poczucie komfortu i bezpieczeństwa w kuwecie.