Szczotki i grzebienie

Szczotki dla kota i inne niezbędne akcesoria do pielęgnacji sierści znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Oferujemy profesjonalne przybory przeznaczone do długiej i krótkiej sierści.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 11 produktów

Profesjonalne akcesoria do pielęgnacji sierści

W sklepie internetowym animalo.pl przygotowaliśmy szeroką ofertę akcesoriów do pielęgnacji kociego futerka. Dzięki różnorodnym przyborom możesz pomóc swojemu pupilowi, który linieje przez cały rok. Nasilona wymiana okrywy włosowej następuje wiosną i jesienią, wówczas stosowanie wszelkich szczotek czy grzebieni jest najbardziej wskazane.

Regularne wyczesywanie sierści kota nie tylko poprawia jej kondycję i wygląd, ale także chroni mruczka przed problematycznymi dolegliwościami zdrowotnymi związanymi z wylizywaniem futerka. Czynność ta sprawia wielu kotom dużo przyjemności i doskonale je relaksuje.

Każdy kot, niezależnie od długości sierści wymaga regularnego wyczesywania, które usuwa martwe włosy oraz kurz, pył i wszelkie zabrudzenia, które pogarszają wygląd i kondycję futra. W sklepie internetowym animalo.pl znajdziesz profesjonalne szczotki do czesania kota, grzebienie i furminatory.

Szczotki dla kota krótkowłosego - które będą odpowiednie?

Chcesz, by czynność wyczesywania kojarzyła się Twojemu pupilowi z czymś przyjemnym i relaksującym? Wybierz wysokiej jakości akcesoria do pielęgnacji sierści z naszej oferty. Do wyczesywania sierści kota krótkowłosego polecamy nowoczesne szczotki Zolux Anah Super Brush z wygodną i ergonomiczną rączką, która zapewnia najwyższy poziom wygody i precyzji podczas zabiegu. Szczotki te skutecznie usuwają martwe włoski i podszerstek oraz wygładzają okrywę włosową, sprawiając, że sierść wspaniale lśni.

W animalo.pl mamy także szczotki gumowe dla kotów krótkowłosych, przeznaczone do delikatnej pielęgnacji krótkiej sierści. Elastyczna budowa sprawia, że szczotki idealnie dopasowują się do kształtu kociego ciała, pozwalając dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Zapewniają zwierzakowi przyjemny masaż, który pobudza krążenie i poprawia kondycję skóry.

Pielęgnacja sierści kota długowłosego - niezbędne akcesoria

W ofercie sklepu internetowego animalo.pl znajdziesz profesjonalne akcesoria do pielęgnacji sierści kota krótkowłosego oraz wysokiej jakości i bezpieczny dla zwierzaka sprzęt do długiego i wymagającego futerka.

Wyczesywanie długiej sierści wymaga cierpliwości zarówno od opiekuna, jak i samego zwierzaka. Dlatego, aby cały proces przebiegł łatwo i bezproblemowo warto zaopatrzyć się w odpowiednią szczotkę, furminator i grzebień dla kota długowłosego.

Dostępne w naszym sklepie narzędzia wspaniale pielęgnują kocią sierść, nie uszkadzając przy tym włosów i skóry. Dzięki temu podczas wyczesywania mruczek jest spokojny i zrelaksowany.

Oferujemy narzędzia wykonane z trwałych materiałów. Wyróżniają się ergonomiczną budową, dzięki temu ich obsługa jest bardzo wygodna. Nie wywołują dyskomfortu u zwierzaka i sprawiają, że niezbędne zabiegi pielęgnacyjne stają się dla mruczka przyjemnością.

Dlaczego pielęgnacja sierści kota jest tak ważna?

Piękna i zadbana sierść to wspaniała ozdoba każdego kota pełniąca także funkcję ochronną i termoizolacyjną. Koty znane są ze swojego zamiłowania do czystości, dlatego sporą ilość czasu poświęcają na staranne wylizywanie futerka. Niestety podczas tej czynności do przewodu pokarmowego zwierzęcia dostaje się mnóstwo obumarłych włosów, tworzących bezoary, czyli bardzo niebezpieczne dla zdrowia kota kule włosowe.

Dlatego należy dbać o regularne wyczesywanie sierści naszego pupila za pomocą dostępnych w naszym sklepie akcesoriów. Dobór narzędzi należy dopasować do rodzaju i długości sierści. W przypadku kotów krótkowłosych wystarczy dwa razy w tygodniu przeczesać futerko przy użyciu gumowej szczotki.

Pielęgnacja kotów długowłosych jest bardziej czasochłonna i wymagająca. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w grzebień dla kota z metalowymi ząbkami do rozczesywania kołtunów. Raz w tygodniu warto skorzystać z furminatora, który pomoże usunąć obumarły podszerstek.