Nożyczki i obcinacze

Obcinaczki dla kota to bardzo przydatny element wyposażenia dla wszystkich opiekunów. Te poręczne narzędzia umożliwiają precyzyjne skracanie pazurów kota. Sprawdź, jakie obcinaczki mamy w naszej ofercie.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 2 produktów

Obcinaczki do pazurów dla kota. Niezbędny element wyposażenia dla każdego opiekuna.

Koty to wyjątkowe zwierzaki, które potrafią doskonale zadbać o czystość i higienę. Tak samo jest w przypadku pielęgnacji pazurków. Koty wychodzące zdecydowanie lepiej radzą sobie z ich skracaniem niż mruczki, które przebywają w domu. Pomocne w tym przypadku są różnorodne drapaki, lecz i one nie rozwiązują problemu do końca.

Dlatego, każdy właściciel kota-domatora powinien pomóc swojemu pupilowi w skracaniu pazurków. W żadnym wypadku nie należy używać do tego zwykłych nożyczek i cążek do paznokci używanych przez ludzi, które mogą powodować rozdwajanie i odkształcanie kocich pazurków.

W ofercie animalo.pl znajdziesz profesjonalne narzędzia, takie jak obcinacze do pazurów dla kota. Umożliwią one sprawne, szybkie i bezpieczne przeprowadzenie tego nielubianego przez koty zabiegu. Za pomocą obcinaczy możesz precyzyjnie skrócić pazurki mruczka bez ryzyka ich uszkodzenia.

Szeroka oferta profesjonalnych narzędzi do pielęgnacji kocich pazurów

Szukasz wysokiej jakości narzędzi do pielęgnacji kota? W ofercie sklepu internetowego animalo.pl posiadamy bogaty asortyment narzędzi i przyborów, które pomogą Ci odpowiednio zadbać o higienę swojego pupila. U nas znajdziesz profesjonalne obcinaczki do pazurów kota w kilku rozmiarach.

Oferujemy nożyczki do kocich pazurów, których wszystkie elementy metalowe zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu narzędzia są trwałe i odporne na uszkodzenia. Dostępne w animalo.pl nożyczki i obcinacze do pazurów są bardzo wygodne w użytkowaniu dzięki ergonomicznym kształtom.

Polecamy obcinacze marki Zolux wyposażone w specjalne zastawki zabezpieczające przed zbyt krótkim obcięciem pazurów. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa precyzję zabiegu i bezpieczeństwo kota.

Warto pamiętać, że obcinanie pazurków nie jest dla kota przyjemne i komfortowe, dlatego należy tę czynność przeprowadzić jak najszybciej. Bardzo pomocne w tym celu są dostępne w animalo.pl obcinacze i nożyczki dla kotów.

Dlaczego należy obcinać pazury kota? Jak to wpływa na jakość życia zwierzaka?

Kotom żyjącym na wolności ostre pazury służą do chwytania zdobyczy, obrony przed innymi zwierzętami, a także do znakowania terytorium za sprawą gruczołów znajdujących się na spodzie łap. W przypadku kotów niewychodzących długie i ostre pazurki nie są aż tak niezbędne.

Koty domowe nie mają możliwości skracania swoich pazurków w sposób naturalny, a ich przerost jest problematyczny zarówno dla zwierzaka, jak i opiekuna. Regularne skracanie pazurów za pomocą obcinacza znacznie poprawia komfort życia kota, zmniejsza negatywne skutki drapania elementów wyposażenia domu oraz zwiększa bezpieczeństwo opiekuna podczas zabawy z kotem.

Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą akcesoriów do obcinania pazurów. Postaw na jakość, trwałość i niezawodność wybierając profesjonalne nożyczki i obcinacze. W animalo.pl znajdziesz także inne produkty do pielęgnacji i higieny kota.