Na biegunkę

Suplementy dla konia na biegunkę sprawdzą się zarówno w przypadku zwierząt rekreacyjnych, jak i sportowych. Dobrej jakości produkty, które zawierają probiotyki, wspomagają florę bakteryjną jelit i poprawiają działanie całego układu trawiennego. Co za tym idzie, minimalizują ryzyko pojawienia się biegunek, pomagają także leczyć ewentualne nieprawidłowości przy wchłanianiu składników odżywczych. Pamiętaj o tym, że odpowiednio zbilansowana dieta ma ogromny wpływ na zdrowie Twojego konia.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 5 produktów

Kiedy należy podawać suplementy dla konia na biegunkę?

Konie, które zmagają się z dolegliwościami ze strony układu trawiennego, niejednokrotnie mają spore ubytki w wadze oraz ilości witamin w organizmie. To oczywiście wpływa na ogólną kondycję. Warto zatem podawać im odpowiednie suplementy, poprawiające funkcjonowanie jelit oraz żołądka. W asortymencie sklepu online animalo.pl dostępne są preparaty od cenionej marki Eggersmann. Zostały one wzbogacone o witaminy, a także dobroczynne probiotyki pochodzenia naturalnego. Ich głównym zadaniem jest uszczelnienie flory bakteryjnej w jelitach koni. To z kolei wpływa na polepszenie stanu zdrowia, lepszą wchłanialność składników odżywczych z pokarmów oraz zatrzymanie biegunki, nawet tej nawracającej. W naszym asortymencie znajdziesz suplementy bezzbożowe, które charakteryzują się delikatnością oraz artykuły wzbogacone o sfermentowane, wyselekcjonowane zioła.

Suplementy dla konia na biegunkę - jak ważny jest naturalny skład?

Z racji wrażliwego organizmu, konie powinny mieć właściwie dobraną dietę. Warto, aby obfitowała w naturalne składniki. Należy stosować jedynie produkty, które zostały zatwierdzone przez ekspertów od żywienia. Właśnie takie są suplementy diety dostępne w ofercie naszego sklepu online animalo.pl. Wspaniale sprawdzają się jako uzupełnienie codziennych posiłków, zwłaszcza jeśli Twój koń zmaga się z biegunką. Wzbogacenie codziennej porcji paszy probiotykami pochodzenia naturalnego sprawi, że efekty będą bardziej satysfakcjonujące. Do tego dodawanie ich do pokarmu poprawi smak i sprawi, że zwierzęta będą chętnie je jadły.