Kruche i łamliwe kopyta

Suplementy na kopyta powinny wzmocnić ich strukturę i sprawić, że przyrost będzie równomierny. Dobrze skomponowane dodatki do paszy składają się wyselekcjonowanych minerałów i witamin, które pozwalają również odbudować łamliwą tkankę. Dzięki temu konie będą sprawniejsze i zdrowsze.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 2 produktów

Suplementy na kruche i łamliwe kopyta - jakie mają działanie?

Konie wymagają niezwykłej dbałości w kwestii żywienia. Dobierając suplementy diety, warto zatem zwrócić uwagę przede wszystkim na skład. Dla zwierząt, które zmagają się z problemami z łamliwością i kruchością kopyt, przygotowane zostały suplementy, które mają wzmocnić je i sprawić, że staną się twarde. Preparaty dostępne w asortymencie sklepu animalo.pl pozwolą pozbyć się problemów z rogiem kopytowym, a także uzupełnią ubytki oraz utwardzą strukturę kopyta. Tego typu produkty powinny zawierać wysoką dawkę biotyny, cynku, a także mikroelementów oraz skoncentrowaną porcję witamin. Dzięki temu stan kopyt wyraźnie się poprawi, bez względu na porę roku.

Suplement na kopyta od renomowanych producentów

W katalogu naszych produktów na stronie animalo.pl znajdziesz wysokiej jakości, suplementy dla koni. Wiodąca na rynku marka Eggersmann jest niezwykle ceniona przez hodowców oraz lekarzy weterynarii. Preparaty te zawierają specjalistyczną formułę, pozwalającą zachować kopyta koni w jak najlepszej kondycji. Warto wspomnieć, że konie borykają się z sezonowym obniżeniem jakości kopyt. Może to skutkować pękaniem i kruszeniem się struktury, a co za tym idzie, zwiększać podatność na infekcje. Dzieje się to z reguły latem, kiedy przyrost jest większy niż zimą, jednak sama struktura jest, mniej trwała. Natomiast w okresie zimowym kopyto rośnie wolniej, ale jest zdecydowanie twardsze. Aby usystematyzować ten proces, warto podawać zwierzętom specjalistyczne suplementy, które sprawią, że będą bardziej wytrzymałe przez cały rok.