Szampony i odżywki

Szampon i odżywka dla koni pozwolą nadać sierści pięknego wyglądu. Do tego sprawią, że sierść będzie schludna i zadbana, a do tego pozbawiona insektów, pyłów i błota. W asortymencie sklepu online animalo.pl znajdziesz produkty z bardzo dobrym składem i idealnie dopasowaną formułą. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla zdrowia zwierząt.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 10 produktów

Jaki skład powinny mieć szampony i odżywki dla koni?

Konie wymagają częstej pielęgnacji, dzięki której ich sierść pozostaje błyszcząca i pozbawiona pasożytów. Do wykonywania wszystkich zabiegów higienicznych należy stosować jedynie bezpieczne produkty. Szampon do włosów dla koni dostępny w ofercie sklepu online animalo.pl został skomponowany z najlepszej jakości składników. Dlatego ma zbawienny wpływ na sztywną i grubą sierść. Dzięki regularnemu stosowaniu stanie się ona mocna i lśniąca. Szampon dla koni, można stosować codziennie, zwłaszcza po bardzo intensywnych treningach. Wówczas koń będzie miał zdrową skórę, a na jego sierści nie zgromadzi się warstwa pyłu, kurzu i potu. Zalecane jest także stosowanie odżywki dla koni, ułatwiającej wyczesanie sierści.

Dlaczego warto stosować szampon dla konia?

Zabiegi pielęgnacyjne stanowią nie tylko ważny element w codziennym życiu konia, lecz także okazję do tego, aby nawiązać z nim głębszą więź. Podczas takich czynności głaszcze się i wyczesuje zwierzę, co sprawia z kolei, że poznaje ono nasz dotyk i oswaja się z nim. W związku z tym cały rytuał powinien przebiegać w przyjemnych warunkach. Do tego warto zadbać o szampon do konia, który sprawi, że jego skóra i sierść zostaną perfekcyjnie oczyszczone ze wszystkich zanieczyszczeń i pasożytów. W naszym asortymencie znajdziesz szampony dla konia w różnych wariantach. Dostępne są wersje w płynie i kostce. Znajdziesz również odżywki dla koni w sprayu, które ułatwiają nakładanie ich na całą powierzchnię grzywy, ogona i sierści. W naszym asortymencie dostępne są szampony dla koni:

  • do pielęgnacji sierści i skóry,
  • żele do splątanych włosów,
  • produkt dla koni siwych,
  • szampon dla koni gniadych i karych z dodatkiem orzecha włoskiego,
  • preparaty z rumiankiem, a także olejkiem herbacianym,
  • szampony z dodatkiem jedwabiu,
  • szampon do koni w kostce z dodatkiem jabłka lub propolisu.

Jak stosować odżywkę dla koni do włosów?

Produkty dostępne w ofercie sklepu online animalo.pl to wyselekcjonowane preparaty, które pozwolą w pełni zadbać o kondycję i piękny wygląd Twojego konia. Zostały one przystosowane do częstego stosowania, a także do potrzeb konkretnych zwierząt. Odżywki umożliwiają sprawniejsze rozczesywanie, w przypadku koni, które mają problem z plączącymi się włosami na grzywie i ogonie. Pomogą również dodać blasku matowej sierści i sprawią, że będzie ona przyjemna w dotyku. Produkty należy aplikować na umyte włosy i sierść w celu poprawienia ich jakości. Różnorodny wybór, łatwych w aplikacji środków znajdziesz w ofercie sklepu online animalo.pl!