Łupież i problemy skórne

Preparaty do skóry dla koni powstały z myślą o zwierzętach, zmagających się z łupieżem lub innymi problemami skórnymi. Dzięki stosowaniu właściwych produktów o dobrym składzie, szybko uporasz się ze świądem, łuszczącą się skórą i otarciami. W ofercie animalo.pl znajdziesz różnorodne rozwiązania, które pomogą Ci w pełni zadbać o swojego konia.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 6 produktów

Jakie preparaty na łupież i problemy skórne koni wybrać?

Konie często borykają się z różnymi schorzeniami. Wśród nich wymienia się łupież u konia oraz inne problemy ze skórą. W przypadku ich wystąpienia należy zastosować odpowiednie leczenie. Absolutną podstawą jest dobranie właściwych preparatów na skórę, które pozwolą na regenerację suchych czy zainfekowanych miejsc. W ofercie sklepu online animalo.pl znajdziesz rozwiązania z najwyższej półki od cenionych przez hodowców marek, takich jak Eggersmnann, Leovet i Holland Animal Care. Wyróżniają się one szybkim i skutecznym działaniem. Dzięki czemu skóra Twojego konia oraz jego sierść będzie zdrowa i nabierze pięknego blasku. Dostępne są wersje w formie aerozolu, który ułatwia aplikację, a także preparaty w maści i różnego rodzaju olejki. Należy stosować je według potrzeb, aż do momentu całkowitego ustąpienia problemów skórnych.

Jak wyleczyć łupież u konia?

Preparaty na skórę dla koni mają przede wszystkim uśmierzyć swędzenie, usunąć stany zapalne i łupież. Wśród produktów na stronie animalo.pl znajdziesz rozwiązania z aluminium, srebrem, a także olejki z drzewa herbacianego oraz preparaty na otarcia i skaleczenia. Warto wspomnieć, że łupież u koni może pojawić się w wyniku stresu, nieodpowiednio dobranej karmy i złej pielęgnacji skóry. Wiele tych zmian wynika również z niedoboru witamin, minerałów i pozostałych składników odżywczych. Dlatego tak ważne jest szybkie działanie i wybór dobrej jakości produktów. Powinny one zawierać przede wszystkim naturalne elementy, które w bezpieczny sposób usunął problem skórny.