Konserwacja sprzętu

Konserwacja sprzętu jeździeckiego jest niezwykle ważna. Dzięki temu zarówno zwierzę, jak i sam jeździec może czerpać przyjemność z treningów. Właściwa pielęgnacja sprawia również, że poszczególne elementy sprzętu dłużej dobrze się prezentują i odpowiednio działają.

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 9 produktów

Jakie produkty wybrać do konserwacji sprzętu dla konia?

W ofercie sklepu animalo.pl znajdziesz najlepsze rozwiązania, które pozwolą Ci zadbać o sprzęt jeździecki. Dostępne są produkty od renomowanych marek, takich jak Eggersmann, Sandezia, czy Leovet. Każdy z nich pomoże Ci kompleksowo zadbać o poszczególne elementy wyposażenia jeździeckiego. Dzięki czemu nie tylko zdezynfekujesz skórę na siodle, lecz także nawilżysz ją i dobrze wyczyścisz. Pamiętaj, że zadbany sprzęt zwiększa też komfort zwierząt. Ponadto taka pielęgnacja zapobiegnie powstawaniu otarć na skórze konia i sprawi, że poszczególne elementy będą doskonale się prezentować przez długi czas.

Jak przebiega konserwacja sprzętu jeździeckiego?

Sprzęt jeździecki z reguły jest wykonany ze skóry naturalnej, która wymaga nawilżenia, odkażenia i regularnego czyszczenia. W tym celu warto sięgnąć po specjalne preparaty, które znajdziesz w asortymencie naszego sklepu online animalo.pl. Oferujemy wysokiej klasy kremy do skóry, a także pianki i środki do dezynfekcji. Pozwolą one wykonywać zabiegi zarówno na mokro, jak i na sucho. Dostępne są również dobrej jakości balsamy i mydełka, które mają delikatną formułę. Dzięki pełnemu zestawowi produktów zadbasz o siodło, które będzie wówczas świetnie się prezentowało, a na jego powierzchni nie będzie gromadził się brud i pot. Pamiętaj, że odkażony i wyczyszczony sprzęt jeździecki ma bezpośredni kontakt zarówno ze skórą konia, jak i Twoją. Preparaty powinny być zatem odpowiednio przystosowane i mieć bezpieczny skład.