Oleje i zioła

Olej dla koni powinien dostarczać zwierzęciu niezbędnych do zdrowego życia kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Wpływają one na lepszą pracę mózgu, a także obniżenie ciśnienia tętniczego. W asortymencie naszego sklepu online Animalo.pl dostępne są dobrej jakości oleje, które świetnie urozmaicą dietę Twojego konia!

Czytaj więcej
Filtruj produkty według:
Wyświetlanie 2 produktów

Jak ważny jest olej dla koni w ich codziennej diecie?

Konie potrzebują zróżnicowanej, świetnie zbilansowanej diety, dzięki której będą się prawidłowo się rozwijać i chętnie brać udział w treningach. W asortymencie sklepu online animalo.pl oferujemy dobrej jakości produkty, przeznaczone dla zwierząt zdrowych, a także tych, borykających się z różnymi schorzeniami. W asortymencie znajdują się:

  • olej lniany dla koni,
  • olej kukurydziany dla koni,
  • olej rzepakowy dla koni,
  • olej ryżowy dla koni,
  • olej sojowy dla koni,
  • olej rybny dla koni,
  • olej z ostropestu dla koni.

Każdy olej stanowi doskonale źródło kwasów omega-3 i omega-6. Co za tym idzie, usprawnia pracę układu nerwowego, wspomaga również ochronę i prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Dzięki temu Twój koń poczuje się lepiej. W przypadku koni sportowych łatwiej im będzie również skupić się na treningach i zawodach.

Jak stosować olej lniany dla koni?

Do najpopularniejszych wśród olejów podawanych koniom należy ten wykonany z lnu. Ma nie tylko przyjemny dla zwierzęcia smak, lecz także wykazuje doskonałe właściwości. Na podstawie badań lekarzy weterynarii można określić, że po koło 60-dniowej suplementacji podniósł się poziom kreatyniny oraz witaminy C, cynku, miedzi oraz aktywność katalazy i dysmutazy podtlenkowej. Znacząco zwiększyła się ponadto liczba limfocytów i lizozymów oraz czerwonych krwinek. Wnioski, które się nasuwają, są zatem jednoznaczne — wprowadzanie różnych olejów do diety koni jest wręcz niezbędne, aby zapewnić im zdrowy rozwój! W ofercie sklepu online animalo.pl znajdziesz różnego rodzaju rozwiązania od cenionych przez hodowców marek Eggersmann oraz Omega. Ich produkty wyróżniają się dobrym składem oraz potwierdzonym działaniem.

Olej lniany dla koni dawkowanie

Według ekspertów od żywienia konie powinny otrzymywać olej lniany często, jednak w małych dawkach. Najlepiej zmieszać go z karmą i podawać od 30 do 300 ml oleju w ciągu jednego dnia. Dzięki temu zdrowie Twojego zwierzęcia znacząco się poprawi, a jego kondycja będzie utrzymana na wysokim poziomie. Rozwiązania dostępne w ofercie sklepu online animalo.pl zostały przygotowane z naturalnych składników, które zostały skomponowane na podstawie opinii specjalistów od żywienia zwierząt. Warto również wspomnieć, że znacząco nie zmieniają smaku pokarmu, dlatego nawet bardzo wybredne konie nie mają problemu ze spożywaniem paszy z dodatkiem oleju lnianego. Pamiętaj, że podstawą zdrowego życia konia jest odpowiednio zbilansowana, niezwykle różnorodna dieta pełna składników odżywczych z najwyższej półki. Sklep animalo.pl we współpracy z producentami pożywienia dla koni, oferuje wysokiej klasy oleje, które charakteryzują się wyjątkową formułą.